K hromadnej dopravnej nehode, ktorá sa udiala v pondelok 29. júla približne v km 64,500 asi 500 m od križovatky na Hlohovec, bola diaľničná polícia privolaná krátko po 14.00 h. Na uvedenom mieste došlo v smere na Trnavu ku kolízii troch vozidiel. 

Podľa informácií Márie Linkešovej z KR PZ v Trnave, vodič na aute Fiat Ducato, ktorý išiel za kamiónom v pravom jazdnom pruhu, pravdepodobne chcel predísť kamión a v ľavom jazdnom pruhu si asi nevšimol prichádzajúci Peugeot 406.

echo adrotate_group(2);

Vodič kamiónu s rakúskym evidenčným číslom sa snažil zareagovať na vzniknutú situáciu, ale vzhľadom na plne naložený náklad ho vynieslo do stredových betónových zvodidiel, ktoré prerazil. V opačnom smere na Piešťany došlo vzápätí k zrážke s ďalšími vozidlami.

„Pri nehode došlo k vážnejšiemu zraneniu 16-ročnej spolujazdkyne a 43-ročnej ženy, okrem toho sa zranil aj vodič z kamiónu. Všetky zranené osoby boli prevezené do okolitých nemocníc,“ uviedla Linkešová pre i24.sk.

Ako ďalej informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa, pri nehode polícia alkohol u vodičov nezistila. Materiálne škody boli predbežne odhadnuté na 40 tis. eur. Okrem toho sa pri nehode poškodila aj palivová nádrž, z ktorej vytieklo niekoľko litrov nafty do okolia. Tieto škody zatiaľ vyčíslené neboli. Presné príčiny a okolnosti nehody polícia naďalej vyšetruje.

„Polícia upozorňuje vodičov, že najmä v smere na Piešťany je stále prejazdný iba jeden jazdný pruh. Pri jazde uvedeným úsekom žiadame vodičov, aby zvýšili opatrnosť a zbytočne nevytvárali kolízne situácie. Zároveň upozorňujeme vodičov, aby nezabúdali na bezpečnosť a na diaľnici skôr ako sa preradia do iného jazdného pruhu, skontrolovali SI situáciu za sebou a vedľa seba. Veľa vodičov si nepreverí najmä tzv. mŕtve uhly a začnú s preraďovaním bez kontroly v spätnom zrkadle a aj často krát bez použitia smerovky,“ doplnila Linkešová z KR PZ v Trnave.

Zdroj: KR PZ Trnava | Foto: FB Polícia SR – Trnavský kraj, FB PHaZZ

Lajknite si i24.sk na Facebooku: