V sobotu 22. júna, krátko pred 18.00 došlo na úseku cesty medzi obcami Spišský Hrušov a Bystrany (okres Spišská Nová Ves) k tragickej dopravnej nehode, ktorá, žiaľ, pretrhla niť života 51- ročného motocyklistu z okresu Spišská Nová Ves.

Ako informovala Lenka Ivanová z KR PZ v Košiciach, podľa doterajších zistení na rovnom úseku cesty v smere od obce Bystrany na obec Spišský Hrušov si vodič osobného motorového vozidla zn. Škoda Fabia, ktorý prešiel z dôvodu predchádzania iného
vozidla do protismernej časti vozovky, nevšimol prichádzajúceho motocyklistu.

echo adrotate_group(2);

Bohužiaľ, ani jeden z vodičov už zrážke nedokázal zabrániť, a následkom toho došlo k čelnej zrážke motocyklistu s vozidlom. Vodič motocykla utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, vodič vozidla sa nezranil.

„Prítomnosť alkoholu u vodiča osobného motorového vozidla bola vykonanou dychovou skúškou vylúčená, to, či alkohol pred jazdou požil vodič motocykla, bude zisťované pri pitve. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ uviedla Ivanová pre i24.sk.

Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava, ktorý bol prítomný na mieste dopravnej nehody počas jej dokumentovania.

„Na cestách Košického kraja je v tomto období viac motorkárov ako obvykle. Policajti preto zvýšili počet kontrol a svoju pozornosť zamerajú aj na týchto dvojkolesových účastníkov cestnej premávky, ktorí patria medzi najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky. Ich pozornosti neunikne arogantný a neprimeraný spôsob jazdy, ktorým niektorí motorkári ohrozujú iných účastníkov cestnej premávky. Samozrejme, nie za každú dopravnú nehodu je zodpovedný motocyklista a ani ich bezpečnosť nie je Policajnému zboru ľahostajná. Preto svoju pozornosť policajti upriamia aj na to, aby bol ich prejazd na cestách bezpečný,“ doplnila košická krajská policajná hovorkyňa pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Košice | Foto: KR PZ Košice, FB Polícia SR – Košický kraj

Lajknite si i24.sk na Facebooku: