V utorok 8. októbra dopoludnia na ceste I/61 medzi Košecou a Ilavou došlo k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej zbytočne vyhasol ľudský život. O udalosti informovala i24.sk Elena Antalová z KR PZ v Trenčíne. 

Podľa doterajších zistení k dopravnej nehode došlo tak, že 52-ročný Milan z okresu Ilava jazdil na vozidle Škoda Fabia v smere od Ilavy na Košecu. Vodič Fabie v pravotočivej zákrute (z jeho pohľadu) začal predchádzať pred ním idúce nákladné vozidlo, prešiel do protismeru, kde v tom čase jazdil VW Passat, ktoré riadil 35-ročný Milan z Novej Dubnice a došlo k čelnej zrážke oboch vozidiel.

„Vozidlá skončili prevrátené na streche mimo vozovku. Vodiča Fabie na mieste oživovala aj privolaná záchranná letecká služba. Jeho zranenia však boli natoľko vážne, že im podľahol. Vodič Passatu utrpel bližšie nešpecifikované zranenia a nie je v ohrození života,“ uviedla Antalová pre i24.sk.echo adrotate_group(2);

Ako ďalej uviedla trenčianska krajská policajná hovorkyňa, vodič VW bol podrobený dychovej skúške. Jej výsledok bol negatívny. To, či pred jazdou požil alkoholické nápoje vodič Fabie bude zisťované pri súdnej pitve.

Na miesto dopravnej nehody je prizvaný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Doprava počas dokumentovania tejto tragickej dopravnej nehody je odklonená a riadia ju policajti.
Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenie.

„Príčina a miera zavinenia tejto tragickej dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania,“ doplnila Elena Antalová.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: FB Polícia SR – Trenčiansky kraj

Lajknite si i24.sk na Facebooku: