Trenčianski policajti Krajského družstva cestného dozoru namerali ďalšieho vodiča, ktorý si obec zrejme splietol s pretekárskou dráhou. Vodičovi BMW policajti namerali rýchlosť jazdy 106 km/hodinu.

Mladého, 21- ročného vodiča z okresu Púchov na vozidle BMW dopravní policajti namerali cestným rýchlomerom TruCam namerali v obci Lysá pod Makytou v smere od českej hranice na Púchov v pondelok 18. marca, krátko popoludní.

echo adrotate_group(2);

„Policajti vodičovi namerali rýchlosť jazdy 106 km/hod. Maximálnu povolenú rýchlosť v obci prekročil o 56 km/hodinu. Z uvedeného dôvodu ho dopravní policajti predpísaným spôsobom zastavili,“ uviedla trenčianska krajská policajná hovorkyňa, Elena Antalová pre i24.sk.

Pri kontrole bol podľa slov Antalovej vodič vyzvaný k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. U mladého vodiča bola dychová skúška negatívna.

Ako dôvod prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti policajtom uviedol, že sa ponáhľal preto, lebo chcel zaviesť kamarátky do vedľajšej obce. Porušenia pravidiel cestnej premávky si bo mladý vodič vedomý.

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka za uvedené prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti v obci policajti uložili najvyššiu možnú blokovú pokutu, akú je možné uložiť na mieste a to 800 eur. Nakoľko nemal pri sebe hotovosť, bol mu vypísaný blok na pokutu nezaplatenú na mieste.

„Dopravní policajti budú denne vykonávať kontroly merania rýchlosti jazdy. Rýchlosť jazdy je jedna z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd,“ doplnila Elena Antalová z KR PZ v Trenčíne.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: