Ilustračná foto

Policajti odboru kriminálnej polície štvrtého bratislavského okresu objasnili prípad mravnostnej trestnej činnosti, ktorej sa v zmysle doposiaľ zabezpečenej dôkaznej situácie mal dopúšťať 51-ročný pedagogický zamestnanec jednej zo základných škôl vo štvrtom Bratislavskom okrese.

Vyšetrovateľom Policajného zboru bolo v tejto súvislosti vznesené obvinenie zo zločinu se*uálneho zneužívania, zločinu výroby detskej po*nografie v súbehu s prečinom ohrozovania mravnej výchovy mládeže spáchaných závažnejším spôsobom konania 51-ročnému Petrovi z Bratislavy.

Ako informoval Michal Szeiff z KR PZ v Bratislave, podľa doterajších informácii mal obvinený od decembra 2017 ako pedagogický zamestnanec zneužiť svoje postavenie učiteľa, vediac o nepriaznivých rodinných, sociálnych a majetkových pomeroch poškodeného 11-ročného chlapca.echo adrotate_group(2);

So zámerom se*uálneho kontaktu s maloletým, nadviazal s ním a s jeho matkou priateľský vzťah ktorý udržiaval. Za účelom získania si dôvery matky maloletého chlapca mu mal poskytovať pomoc kupovaním rôznych školských predmetov, ošatenia, finančných príspevkov alebo výletov.

Po získaní si dôvery umožnila matka chlapcovi navštevovať a prespávať v domácnosti obvineného muža. Ten mal maloletého chlapca pri týchto stretnutiach fotografovať nahého, ako aj dotýkať sa ho na rôznych miestach. V dôsledku tohto konania malo dôjsť u maloletého chlapca k zhoršeniu študijných výsledkov ako aj zhoršeniu správania sa na vyučovaní.

„Vyšetrovateľom Policajného zboru bol v tejto súvislosti spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného muža, s ktorým sa sudca stotožnil a muž je v súčasnej dobe stíhaný väzobne. V prípade preukázania viny hrozí v zmysle zákona za takéto konanie trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov,“ doplnil Szeiff pre i24.sk.

Zdroj: FB Polícia SR – Bratislavský kraj | Ilustračná foto: YouTube

Lajknite si i24.sk na Facebooku: