Šťastie vrátiť sa domov v poriadku, žiaľ nemal 28-ročný muž z rožňavského okresu, ktorý zahynul pri dopravnej nehode v pondelok 17. júna. i24.sk o udalosti informovala Lenka Ivanová z KR PZ v Košiciach. 

Ako uviedla hovorkyňa, podľa doterajších zistení v pondelok 17. júna, krátko pred 15.30 h mal so svojim motocyklom predchádzať vozidlá na mieste, kde je to zakázané dopravnou značkou a náhle vojsť do jazdnej dráhy vodičovi (43), smerujúcemu s vozidlom zn. Ford Galaxy od mesta Rožňava na obec Betliar, ktorý na križovatke ulíc odbočoval vľavo smerom na Betliarsku Mašu.

echo adrotate_group(2);

 

„Po zrážke utrpel motocyklista zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič vozidla zn. Ford Galaxy, ktorý zranenia pri dopravnej nehode neutrpel, bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. To, či nebohý motocyklista pred jazdou požil alkohol, prípadne iné návykové látky, bude zisťované pri pitve,“ uviedla Ivanová pre i24.sk.

Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava. „Vyšetrovateľ odboru kriminálna polícia Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave zároveň v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ doplnila košická krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Košice | Foto: KR PZ Košice

Lajknite si i24.sk na Facebooku: