Tragická dopravná nehoda, ktorá sa udiala 13. novembra za Nitrou si vyžiadala 12 obetí a 20 zranených. O život prišli podľa informácií až piati stredoškoláci ( tri dievčatá a dvaja chlapci vo veku 15,16,17,17 a 17 rokov). 

Ako uvádza portál tvnoviny.sk, obete boli študentmi dvoch nitrianskych škôl – štyria zo Strednej odbornej školy techniky a služieb na Cintorínskej ulici a jedna z gymnázia na Párovskej ulici.

Polícia vo štvrtok 14. novembra zverejnila mená a vek všetkých obetí tragédie.echo adrotate_group(2);

„Sedem ďalších obetí z dvanástich boli dospelí. Najstaršia obeť mala 70 rokov. Až deväť obetí pochádzala z obce Kolíňany. Medzi nimi aj manželský pár, po ktorom ostali dve maloleté deti,“ píšu tvnoviny.sk.

Podľa slov ministerky zdravotníctva A. Kalavskej je jeden zo zranených v kritickom stave. Ide o pacienta, ktorý má menej ako 18 rokov. Po nehode bolo prevezených celkovo 20 ľudí do nemocníc, 6 je už prepustených do domácej liečby, 14 zostávajú naďalej hospitalizovaní v nemocnici.

„Nepamätám si, kedy naposledy Slovensko zasiahol tak tragický deň ako 13. november 2019. Dovoľte, aby som všetkým pozostalým, rodinám, priateľom a známym obetí včerajších tragických udalostí vyjadril úprimnú sústrasť. Touto cestou sa chcem poďakovať mojim kolegom, ktorí na rôznych miestach Slovenska včera zasahovali a poskytli odbornú pomoc tým, ktorí ju najviac potrebovali,“ hovorí Prezident PZ gen. Milan Lučanský.

Streda 13. november sa tak zapíše do histórie ako najtragickejší deň roku 2019. Tento deň si vyžiadal spolu 24 obetí:

Zdroj: FB PZ SR, tvnoviny.sk | Video: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: