Ilustračná foto

Nový týždeň so sebou prinesie aj mimoriadne vysoké teploty. Tie sa budú šplhať podľa informácií meteorológov cez hranicu +35 °C.  Vlna horúčav vyvrcholí pred blížiacim sa studeným frontom, ktorý prinesie vo večerných hodinách búrky. 

Prvý júlový deň treba očakávať mimoriadne vysoké teploty, ktoré by mohli byť najvyššie počas tohto roka. V pondelok sa treba pripraviť na slnečný a mimoriadne teplý deň. „Maximálne teploty budú na našom území stúpať na +32 až +37 °C, píše imeteo.sk.

Vlnu horúčav ukončí večer studený front, ktorý prinesie búrky. „Podľa aktuálnych výstupov numerických modelov by mali búrky zasiahnuť predovšetkým severozápad Slovenska vo večerných hodinách,“ dopĺňa imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Búrky môžu byť lokálne intenzívne, sprevádzané nebezpečnými sprievodnými javmi ako krúpy, či silný nárazový vietor.

V súvislosti s počasím vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahy 1. a 2 stupňa pred vysokými teplotami a výstrahy 1. stupňa pred búrkami. Tie platia pre celé Slovensko.

VÝSTRAHY 1. STUPŇA PRED VYSOKÝMI TEPLOTAMI

Platia v Košickom, Žilinskom a Prešovskom kraji. Vo vyznačených okresoch sa podľa SHMÚ miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 – 34 °C.

VÝSTRAHY 2. STUPŇA PRED VYSOKÝMI TEPLOTAMI

Platia v Bratislavskom, Trenčianskom, Banskobystrickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji.
Vo vyznačených okresoch sa podľa SHMÚ miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 – 37 °C.

zdroj: shmu.sk

Zdroj: imeteo.sk, shmu.sk | Foto: shmu.sk, pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: