Ilustračná foto

Polícia vyšetruje okolnosti, za ktorých došlo k zraneniu 43-ročného muža z Gbelov. Podľa informácií hovorkyne KR PZ v Trnave, Márie Linkešovej išli spolu vo štvrtok 27. decembra spolu s 56-ročným mužom ako poľovníci dohľadávať zver, ktorá mala byť postrelená deň pred tým na poľovačke.

Poľovníci sa podľa slov hovorkyne v čase okolo obeda pohybovali pozdĺž koľajovej trate, k. ú. obce Kuklov v lokalite zv. letisko Kanovec. Pri presune mal jeden z mužov spozorovať diviaka a vzápätí došlo k výstrelu  zo strelnej zbrane – brokovej dvojky, kal. 16 mm, ktorú v ruku držal 56-ročný muž.

Časť vystrelenej strely zasiahla druhého muža a spôsobila mu podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia. Polícia podrobila muža, ktorý vystrelil, orientačnej dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna a zaistila mu zbraň s nábojnicou.echo adrotate_group(2);

Záchranársky vrtuľník pristál v blízkosti miesta nešťastia, kde prítomní svedkovia muža už oživovali. „Posádka leteckých záchranárov okamžite pokračovala v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii, ktorá bola úspešná. Po zabezpečení základných životných funkcií bol pacient preložený na palubu vrtuľníka a v umelom spánku s vážnymi poraneniami letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre,“ uviedla Zuzana Hopjaková z Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

„Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví a vykonáva ďalšie procesné úkony na objasneniu stavu veci,“ doplnila Linkešová z KR PZ v Trnave.

Zdroj: KR PZ Trnava, lzs.ate.sk | Ilustračná foto: FB VZZS ATE

Lajknite si i24.sk na Facebooku: