Ilustračná foto

V piatok 14. júna, krátko pred 08.00 h bolo nájdené na toaletách jednej z firiem v okrese Senec telo novonarodeného dieťaťa bez známok života. Ženu, ktorá dieťa porodila privolaná RZP previezla do jednej z nemocníc v Bratislave.

Vyšetrovaním tejto udalosti sa aktívne zaoberala polícia, ktorá v pondelok 17. júna informovala o posune vo vyšetrovaní. Podľa slov bratislavského krajského policajného hovorcu v Bratislave, Michala Szeiffa, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci vzniesol na podklade zabezpečenej dôkaznej situácie obvinenie z trestného činu vraždy novonarodeného dieťaťa matkou 34-ročnej I.H..

Vyšetrovateľom PZ bol v tejto súvislosti spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvinenej, s ktorým sa sudca stotožnil a žena je v súčasnej dobe stíhaná väzobne.echo adrotate_group(2);

„V prípade preukázania viny hrozí za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na štyri až osem rokov. S prihliadnutím na citlivosť prípadu ako aj na pokračujúce vyšetrovanie, akékoľvek bližšie informácie poskytovať nebudeme,“ uviedol Szeiff pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Bratislava | Ilustračná foto: FB Polícia SR – Bratislavský kraj

Lajknite si i24.sk na Facebooku: