V noci zo štvrtka na piatok na 22. marca došlo v obci Horná Seč ( okres Levice) k požiaru rodinného domu. Hasiči našli v ruinách domu obhorené telo. Skutočnosť, či patrí 54-ročnému obyvateľovi bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Požiar rodinného domu na ulici Mlynská v obci Horná Seč (okres Levice) bol ohlásený na tiesňovej linke 112 po 01.00 h v noci. Pri udalosti zasahovalo sedem príslušníkov z hasičskej stanice v Leviciach s dvomi kusmi techniky.

echo adrotate_group(2);

„Požiar bol uhasený po približne troch hodinách tromi kusmi vysokotlakových prúdov za súčasného rozoberania strešnej konštrukcie. Hasiči zasahovali pre veľké zadymenie v pretlakových dýchacích prístrojoch,“ uviedol pre i24.sk Michal Varga z HaZZ v Nitre.

Pri požiari bolo v dome nájdené telo jednej osoby mužského pohlavia. Na mieste udalosti
bol prítomný riadiaci dôstojník a zisťovateľ príčin vzniku požiarov. Následkom požiaru vznikla priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 10 000 eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

„Obhliadku tela nebohého vykonal lekár, ktorý predbežne vylúčil cudzie zavinenie. Zistenie presnej príčiny požiaru je v rukách expertov hasičského a záchranného zboru. Polícia v tejto súvislosti vedie trestné stíhanie vo veci pre trestné činy usmrtenia a poškodzovania cudzej veci,“ informovala i24.sk Renáta Čuháková z KR PZ v Nitre.

Zdroj: HaZZ Nitra, KR PZ Nitra | Foto: HaZZ Nitra, KR PZ Nitra

Lajknite si i24.sk na Facebooku: