Ilustračná foto

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informoval o stiahnutí lieku, ktorý sa používa u dospelých, dospievajúcich a detí od 12 rokov na uvoľnenie sekrétu z dýchacích ciest a tlmenie kašľu. 

Z trhu sa sťahuje PLEUMOLYSIN, gto por 1×10 ml (fľ.skl.hnedá s bezpeč.uzáver.), s číslami šarží: 100006752, 100007295 a kódom ŠÚKL: 4799C.

echo adrotate_group(2);

„Dané šarže sa sťahujú z úrovne distribučných spoločností a lekární. Dôvodom stiahnutia predmetných šarží je zistený nedostatok v kvalite v parametroch obsah etanolu a hustota,“ informuje ŠÚKL.

Liek PLEUMOLYSIN sa používa na liečbu dospelých, dospievajúcich a detí od 12 rokov. Tento liek obsahuje liečivá rastlinného pôvodu, ktoré uvoľňujú sekrét z dýchacích ciest a kodeín, ktorý tlmí dráždenie na kašeľ. PLEUMOLYSIN sa používa pri suchom dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a pri akútnych a chronických zápaloch priedušiek.

Návrh na stiahnutie šarží má podľa ŠÚKL preventívny charakter. Dostupnosť liečby pre pacientov týmto rozhodnutím ohrozená nie je.

Zdroj: sukl.sk | Foto: Facebook, YouTube ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: