Ilustračná foto

Po skutočne jarnom počasí nastala na našom území v počasí radikálna zmena. Pred nami je podľa informácií meteorológov mrazivý a zimný víkend. Teploty poklesnú taktiež poriadne nízko.

Teploty počas noci budú klesať v najchladnejších oblastiach i k -20 °C. Nad nulou treba očakávať maximálne denné teploty iba v najteplejších oblastiach nášho územia.

Príčinou tohto ochladenia je tlaková výš, ktorá aktuálne prináša na naše územie stabilné počasie. Práve po okraji tejto tlakovej výše k nám preniká studený vzduch od severovýchodu. „Jazyk studeného vzduchu bude naše územie ovplyvňovať len počas víkendu a na začiatku budúceho týždňa sa začne opäť otepľovať,“ uvádza imeteo.sk. echo adrotate_group(2);

V noci poklesnú teploty až k -20 °C

Ako ďalej informuje portál imeteo.sk, nastávajúce dve noci a rána budú na našom území veľmi chladné. Na väčšine územia nás čakajú holomrazy, nakoľko sa snehová pokrývka v uplynulých dňoch roztopila na viacerých miestach.

„Teploty budú na celom našom území klesať pod bod mrazu na -3 až -10 °C, no v dolinách a v kotlinách bude až do -15 °C. V oblastiach na severe, kde sa nachádza ako taká snehová pokrývka však môže byť ešte chladnejšie a teploty môžu poklesnúť až k -20 °C,“ dopĺňa imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Chladno bude aj počas dňa

Výrazne teplejšie počasie netreba očakávať ani počas dňa. Veľmi chladno bude predovšetkým v sobotu 23. februára, kedy sa teploty na väčšine nášho územia budú udržiavať pod bodom mrazu. Nad nulu pôjdu najmä na západnom a južnom Slovensku.

zdroj: imeteo.sk

„V nedeľu by už malo byť o čosi teplejšie a maximálne denné teploty by sa mohli vyšplhať na 0 až +4 °C, no najmä na severe a na strednom Slovensku sa budú teploty naďalej udržovať slabo pod nulou. V pondelok sa však nad naše územie dostane teplejší vzduch a jarné počasie sa opäť vráti. Pri slnečnom počasí budú teploty na našom území stúpať až nad +10 °C,“ informuje imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, ilustračná pixabay

Lajknite si i24.sk na Facebooku: