Ilustračná foto

Podľa aktuálnych informácií meteorológov je pred nami séria horúcich dní. Treba sa však pripraviť aj na možnosť silnejších búrok. Tie by mali na naše územie doraziť už v priebehu utorka 4. júna. 

Ako informuje portál imeteo.sk, predpovede rátajú s tým, že minimálne počas celej prvej júnovej dekády (1.6. – 10.6.) nás čaká vlna horúceho počasia. Počas nej sa teploty na našom území budú v najteplejších oblastiach šplhať až k hranici +30 °C.

„Okrem toho, že sa v našej oblasti bude nachádzať teplý vzduch, tak problémom bude to, že postupne bude vzduch vlhší a tým pádom instabilnejší,“ píše imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Krásne, letné a prevažne jasné až polojasné počasie treba očakávať zrána a počas dopoludnia. Už okolo poludnia sa preto začne vytvárať kopovitá oblačnosť z ktorej sa počas popoludnia a večera budú formovať prehánky a búrky a tie by mohli byť aj intenzívnejšie.

Prichádza séria teplých, ale búrlivých dní

Očakávať ju treba už od utorka 4. júna, kedy sa búrky začnú vytvárať v oblasti hôr, no podvečer sa môžu vyskytovať i v nížinách. „Na našom území sa očakáva vysoká instabilita vzduchovej hmoty, ale takmer žiadna dynamika a to najmä na začiatku tohto týždňa. Búrky, ktoré tak budú vznikať budú veľmi stacionárne. Pohybovať sa tak budú veľmi pomaly a lokálne tak môžu prinášať intenzívne prívalové zrážky, ktoré môžu spôsobovať problémy. A práve tento sprievodný jav je najnebezpečnejší počas nasledujúcich dní,“ dopĺňa imeteo na záver.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: