Ilustračná foto

Aktuálne vyhliadky meteorológov poukazujú na sériu teplých dní s vysokými teplotami. Teploty budú na našom území po zimnom a mrazivom víkende skutočne vysoko nadpriemerné. Na západe sa vyšplhajú až do +18 °C.

Dôvodom týchto teplôt bude tlaková výš, ktorá sa počas víkendu nasunula od západu do našej oblasti. Po jej zadnej strane sa do strednej Európy začal dostávať nadpriemerne teplý vzduch, ktorý sa počas najbližších dní prejaví aj u nás.

Ako informuje portál imeteo.sk, už začiatkom pracovného týždňa nás čaká prvý zo série teplejších dní. Maximálne denné teploty dosiahnu v pondelok 25. februára +4 až +8 °C, na juhu a západe Slovenska sa môže otepliť až na +8 až +13 °C. V utorok 26. februára nás čaká podobne teplý deň s maximami od +6 do +10 °C, na juhu a západe bude opäť teplejšie, od +11 do +16 °C. echo adrotate_group(2);

Podobne teplo bude aj v stredu 27. februára.  Vrchol oteplenia sa však očakáva počas štvrtku 28. februára. „Nad našim územím sa vtedy bude nachádzať najteplejší vzduch a denné maximá dosiahnu +11 až +18 °C. Tieto teploty sú na túto ročnú dobu zriedkavé a vysoko nadpriemerné. Oproti dlhodobému priemeru bude teplejšie o 7 až 11 °C,“ uvádza imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: