Ilustračná foto

Podľa aktuálnych informácií meteorológov prúdi do našej oblasti veľmi prudké ochladenie. To by malo zároveň ukončiť aj sériu teplého počasia, ktorá u nás prevláda. Ochladenie prinesie so sebou aj ranné mrazy, či sneh na hory.

Ako sme informovali, pondelok 16. september ešte prinesie na územie Slovenska slnečné ráno, počasie sa však začne v priebehu dňa postupne meniť. Dôvodom bude studený front, ktorý nás bude od severu ovplyvňovať už počas dnešného dopoludnia. Nad naše územie sa začne nasúvať oblačnosť a v priebehu utorka 17. septembra nás čakajú aj zrážky. Tie však dorazia najmä na sever nášho územia a nebudú príliš výrazné.

Ochladenie dorazí so studeným frontom

Pondelok 16. september prinesie ešte príjemné teploty, ktoré môžu na juhu vystúpiť aj nad hranicu +25 °C. V utorok 17. septembra k nám začne za spomínaným studeným frontom prúdiť studený vzduch, v dôsledku ktorého začnú teploty výrazne klesať.echo adrotate_group(2);

„Maximálne denné teploty sa budú zajtra pohybovať len od +15 až +22 °C a v stredu, kedy ochladenie bude najvýraznejšie sa maximálne denné teploty budú pohybovať len od +7 °C na severe po +17 °C na juhu územia. Spolu s dennými teplotami poklesnú aj tie nočné. Tie budú klesať k nule a v dolinách a v kotlinách by pri vyjasnení a utíšení vetra môžu poklesnúť teploty aj pod bod mrazu,“ uvádza imeteo.sk.

Vzduch, ktorý k nám bude prúdiť bude pôvodom z Arktídy a vo Vysokých Tatrách sa môže vyskytnúť aj sneženie, ktoré môže priniesť zopár centimetrov čerstvého snehu.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: