Ilustračná foto

Avizované ochladenie na našom území prinesie podľa aktuálnych informácií meteorológov nielen výrazný teplotný prepad, ale i snehové zrážky. Objavia sa nielen na horách, ale dokonca aj nižších polohách.

Citeľné ochladenie k nám prinesie studený vzduch od severu, ktorý začína postupne prúdiť do Európy. „Denné teploty v piatok vystúpia len na +7 až +13 °C, ale pozor ! Masa studeného vzduchu bude najvýraznejšia na severe a na krajnom západe, kde teploty počas dňa vystúpia len na +1 až +7 °C,“ uvádza imeteo.sk.

S ochladením však poklesne aj hranica sneženia. Ako môžete sledovať na mapke, najchladnejšie bude na severe, Záhorí, či v okolí Bratislavy.echo adrotate_group(2);

zdroj: imeteo.sk

„Súčasne sa nad našou oblasťou bude vlniť frontálne rozhranie, ktoré tu bude prinášať zrážky. Na krajnom západe a severe sa môžu od piatka do nedele objaviť snehové vločky aj v nižších polohách, teda v mestách a v obciach,“ uvádza imeteo.sk.

V prípade, že máte naplánovanú cestu do Čiech alebo Rakúska, dajte si pozor. Očakávané je tu sneženie, ktoré môže priniesť aj niekoľko centimetrov nového snehu.

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, ilustračná depositphotos.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: