Ilustračná foto

Už počas nasledujúcej noci začne cez naše územie od juhozápadu prechádzať zvlnený studený front. Práve ten prinesie podľa informácií meteorológov výdatné zrážky na mnohé miesta. Miestami môže napršať aj viac ako 40 mm.

Ako informuje portál imeteo.sk, prvé zrážky dorazia už v nedeľu 1. marca k večeru a zasiahnuť by mali predovšetkým západnú polovicu Slovenska. Nemali by však byť výdatné, naprší od 1 do 5 mm.

„Večer a počas noci sa dostane nad naše územie samotný front, ktorý postupne prinesie výdatné zrážky. Intenzívny dážď by mal doraziť na naše územie okolo polnoci a pršať bude až do rána,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Zrážky budú výdatné a zvýšiť môžu hladiny tokov. Ustávať začnú od západu v pondelok 2. marca dopoludnia. Do tohto času naprší na viacerých miestach od 20 do 40 mm zrážok, ojedinele aj viac. Miestami môžu byť prekonané aj povodňové stupne.

Kde sa očakávajú najvýdatnejšie zrážky?

  • Trenčiansky kraj
  • Nitriansky kraj
  • Trnavský kraj
  • Banskobystrický kraj

„Ďalšie výdatné zrážky nás čakajú v závere pracovného týždňa. Do konca týždňa by najmä na severe malo snežiť aj od stredných polôh,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: