V sobotu 27. júla v čase okolo 21.35 h došlo na diaľnici D1 v katastri obce Dubnica nad Váhom k dopravnej nehode, pri ktorej asistoval alkohol. i24.sk o tom informoval Pavol Kudlička z KR PZ v Trenčíne.

K udalosti došlo, keď 43-ročný Peter jazdil na motocykli zn. Honda v smere od Bratislavy na Žilinu. Podľa slov Pavla Kudličku sa vodič pred výjazdom na Dubnicu nad Váhom plne nevenoval riadeniu motocykla, pričom sa mal náhle rozhodnúť odbočiť do odbočovacieho pruhu, pričom si nevšimol tam jazdiace vozidlo zn. Ford Mondeo a následne došlo k bočnej zrážke.

echo adrotate_group(2);

Vodič motocykla sa podrobil dychovej skúške, pričom nafúkal 0,73 mg/l (1,52 promile) alkoholu. Pri dopravnej nehode vodič motocykla utrpel zlomeninu nohy a lopatky.

Policajti diaľničného oddelenia z Trenčína začali trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, pričom páchateľovi v tomto prípade hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

„Polícia opätovne upozorňuje vodičov, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne ohrozujú životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky,“ uviedol Kudlička pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: