V pondelok 18. marca okolo 18.30 h došlo v Senici k dopravnej nehode, pri ktorej sa zrazili tri osobné autá s vysokou zverou. O udalosti informovala i24.sk trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Podľa jej slov 54-ročný vodič Nissanu X- Trail jazdil po ceste druhej triedy II/500 medzi Senicou a Dojčom, v smere od Senice, pričom z ľavej strany mu do jazdnej dráhy náhle vbehlo stádo jelenej zveri. Auto sa zrazilo s dvomi zvieratami, pričom jedna jelenica bola odhodená do Seatu idúceho v protismere a následne aj do Citroena idúceho za ním.

echo adrotate_group(2);

Pri nehode došlo k ľahkému zraneniu troch osôb a bola spôsobená predbežná škoda 20 tisíc eur. Uhynutú zver prevzal na mieste hospodár miestneho poľovníckeho združenia. Dychové skúšky na alkohol boli u všetkých vodičov negatívne. Polícia počas dokumentovania nehody regulovala premávku, ktorá bola čiastočne obmedzená.

„Vodičov by sme chceli upozorniť, aby si všímali aj dopravné značenie upozorňujúce na migrujúcu zver. V týchto úsekoch, najmä za zníženej viditeľnosti, odporúčame znížiť rýchlosť jazdy a ísť predvídavo. Zrážka s vysokou zverou nemusí vždy skončiť len ľahkými zraneniami a poškodenými autami. Pri šoférovaní treba myslieť aj na to, že prechádzame cez územia, kde sa prirodzene vyskytuje zver,“ uviedla Martina Kredatusová z KR PZ v Trnave.

Zdroj: KR PZ Trnava | Foto: KR PZ Trnava

Lajknite si i24.sk na Facebooku: