V stredu 5. júna, krátko pred 17.30 h došlo v dôsledku prívalového dažďa v katastri obce Tužina k vybreženiu miestneho potoka a následnému  zaplaveniu viacerých priľahlých pozemkov, resp. obecnej komunikácie. i24.sk o tom informoval Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne. 

Na zásah boli podľa jeho slov postupne vyslaní šiesti príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Prievidze s dvomi zásahovými vozidlami.

echo adrotate_group(2);

Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že vyliata voda zaplavila viacero pozemkov resp. rodinných domov a taktiež došlo v dôsledku naplavených konárov a ďalších prekážok k obmedzeniu prietoku vody pod mostíkmi, resp. lávkami ponad miestny potok. Na likvidácii následkov povodne sa podieľalo niekoľko desiatok miestnych občanov a členovia DHZO.

„Zasahujúci hasiči sa podieľali pri odstraňovaní prekážok, ktoré bránili prietoku vody popod mostíky a priebežne spolu s dobrovoľnými hasičmi odčerpávali vodu zo zatopených pivníc rodinných domov resp. priľahlých objektov. Na mieste udalosti bol prítomný aj riadiaci dôstojník z OR HaZZ v Prievidzi, ktorý koordinoval záchranné práce na mieste udalosti,“ uviedol Petrík pre i24.sk.

Po poklese vodnej hladiny sa voda postupne vrátila späť do koryta, po čom boli vykonávané práce spojené s odstránením následkov povodne a čistenie miestnych komunikácii.

Zdroj: KR HaZZ Trenčín | Foto: KR HaZZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: