Ilustračná foto

Aktuálne informácie meteorológov potvrdili pomerne výrazné ochladenie, o ktorom sme vás informovali. Prvý závan zimy nás čaká už o pár dní, kedy sa objavia mrazy, ale i snehové vločky už aj v nižších polohách. 

Ako píše portál imeteo.sk, ešte počas tohto týždňa sa prepadne studený vzduch, pôvodom od severu. Ten prinesie citeľný prepad teplôt a spolu s ním aj príchod zimy. Do piatka však bude na našom území naďalej veľmi teplo.

„Denné teploty tak až do piatku budú pomerne vysoké. Maximálne teploty sa budú šplhať až k hodnote +13 °C a počas noci teploty nebudú klesať pod bod mrazu. To sa začne meniť už počas piatka, kedy cez naše územie začne postupovať studený front, ktorý prinesie zrážky a počas víkendu aj ochladenie,“ informuje imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Počas soboty 30. novembra by sa mali maximálne denné teploty pohybovať len v rozmedzí –1 až +6 °C. V nedeľu 1. decembra  budú ešte teploty o niečo nižšie. Na severe sa očakáva celodenný mráz a v najteplejších oblastiach nášho územia teploty vystúpia až k hodnote +3 °C. Nočné teploty budú na našom území ešte o čosi nižšie. Klesať by mali na -2 až -8 °C.

„Okrem ochladenia sa však na našom území postupne objavia aj snehové zrážky.V priebehu soboty by na našom území malo zavládnuť prevažne oblačné počasie s miestnymi prehánkami, ktoré budú väčšinou snehové aj v nižších polohách. V nedeľu by na našom území malo zrážok o čosi pribudnúť a večer by malo od juhozápadu začať snežiť. Pod výškou 300 m sa očakávajú zrážky kvapalné, či zmiešané,“ dopĺňa imeteo.sk.

Ochladenie by na našom území malo zotrvávať aj na začiatku týždňa a naďalej sa budú vyskytovať aj snehové zrážky.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: