46-ročný Ondrej z okresu Trenčín ako vodič autobusu zn. Iveco bol na ceste I/61 na Hasičskej ulici v Trenčíne účastníkom dopravnej nehody s vozidlom taxi služby zn. Škoda Octavia, ktoré riadil 36-ročný vodič. K udalosti došlo vo štvrtok 29. novembra v ranných hodinách.

Privolaní dopravní policajti oboch vodičov podrobili dychovej skúške. Výsledok dychovej skúšky u vodiča autobusu bol pozitívny. „Policajti nemohli veriť vlastným očiam, keď alkotest ukázal hodnotu 0,64 mg/l, čo predstavuje 1,33 promile. Opakovaná dychová skúška po 20 minútach stále ukazovala tú istú hodnotu,“ informuje polícia.

echo adrotate_group(2);

Policajti následne obmedzili vodiča na osobnej slobode. Po lekárskom vyšetrení ho umiestnili do policajnej cely. Ondreja vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Trenčína obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za uvedený trestný čin v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov. O tom, aký trest za jazdu pod vplyvom alkoholu dostane, bude rozhodovať sudca Okresného súdu v Trenčíne.

„Nakoľko denne policajti v Trenčianskom kraji zisťujú, že niektorí vodiči si sadnú za volant v čase, keď sú pod vplyvom alkoholu budeme, vykonávať kontroly zamerané na dodržiavanie zákazu požívať alkoholické nápoje vodičom každý deň,“ upozornila polícia.

Zdroj|Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

Lajknite si i24.sk na Facebooku: