V piatok 2. novembra došlo pred 06.00 h na východnom Slovensku k vykoľajeniu nákladného vlaku na širokorozchodnej trati pri obci Nižná Hutka (okres Košice-okolie). Po náraze do stĺpu trakčného vedenia utrpel rušňovodič zranenia.

Podľa informácií bol zakliesnený a vyslobodzovať ho museli hasiči. „Z pohľadu ŽSR bola vážne poškodená infraštruktúra, odhaduje sa, že najmenej 24 hodín nebude tento úsek prejazdný,“ uviedla hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková pre plusku.sk. Nehoda nákladného vlaku však podľa nej na osobnú vlakovú dopravu nemá vplyv.

Nehoda vlaku Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia (ZSSK Cargo) sa stala na výhybni Hornád o 5.43 h. Predbežné informácie hovoria, že došlo k prejdeniu odchodového návestidla v polohe stoj. V tom čase sa v blízkosti trate nachádzal i ďalší nákladný vlak.echo adrotate_group(2);

Podľa Silvie Kuncovej zo ZSSK Cargo sa vykoľajilo hnacie koľajové vozidlo a tri vozne. Do trolejového vedenia tak narazil rušeň, preto bola z tohto dôvodu prerušená dodávka elektrickej energie. Prázdna vlaková súprava išla podľa jej slov z Hanisky do Maťoviec.

Rušňovodič bol so zranenou nohou prevezený do nemocnice. Nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Facebook

Lajknite si i24.sk na Facebooku: