Ilustračná foto

Z horúcimi, letnými dňami to počas nasledujúcich dní nevyzerá najlepšie. Podľa aktuálnych informácií meteorológov bude totižto do našej oblasti prúdiť studený vzduch.

Za studeným frontom, ktorý počas pondelka 8. júla postúpil cez našu oblasť sme sa dostali do studeného prúdenia. Studený vzduch sa k nám dostáva medzi tlakovou výšou so stredom nad Škandináviou a tlakovou nížou so stredom nad Ruskom.

„V chladnom, studenom prúdení sa budeme nachádzať niekoľko dní a tak s oteplením nepočítajte. Maximálne teploty počas dňa sa budú na našom území udržiavať pod hranicou +25 °C,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Teploty by sa nad túto hranicu mohli dostať koncom týždňa, avšak popoludňajšie teploty, ktoré nás čakajú budú na súčasnú ročnú dobu podpriemerné.

„Ešte chladnejšie bude v noci. Teploty budú v dolinách a v kotlinách klesať postupne aj pod +5 °C. Najteplejším dňom tohto týždňa by mala byť sobota, no popoludní opäť postúpi studený front, ktorý prinesie búrky a opäť sa za ním ochladí,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pexels.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: