Ilustračná foto

POZOR! Tí z vás, ktorí sa počas najbližších dní budú nachádzať na cestách, by mali zvýšiť pozornosť. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal totižto výstrahy pred poľadovicou, ale aj vetrom na horách. 

Výstraha 1. stupňa pred poľadovicou platí počas utorka 25. decembra, stredy 26. decembra a štvrtka 27. decembra v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Nitrianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji. 

Výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách platí počas stredy 26. decembra a štvrtka 27. decembra v Banskobystrickom kraji, Prešovskom a Žilinskom kraji. echo adrotate_group(2);

UTOROK 25. DECEMBER

zdroj: shmu.sk

STREDA 26. DECEMBER

zdroj: shmu.sk

ŠTVRTOK 27. DECEMBER

zdroj: shmu.sk

Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity
(doprava, pohyb osôb, infraštruktúra – rôzne typy vedenia..). Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže podľa SHMÚ spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Výskyt vetra sa očakáva NA HREBEŇOCH Tatier a Nízkych Tatier, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť 20 – 24 m/s (70 – 85 km/h). Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje podľa SHMÚ potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

Zdroj: shmu.sk | Foto: shmu.sk, pexels ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: