Ilustračná foto

V súvislosti so zmenou počasia, ktorá zasiahne predovšetkým severné Slovensko a horské oblasti vydal Slovenský hydrometeorologický ústav niekoľko výstrah. Pozor si bude treba dať na poľadovicu, sneženie, snehové jazyky a záveje, no taktiež na vietor na horách.

V sobotu 29. decembra buďte opatrní predovšetkým na cestách. Vydaná je výstraha 1. stupňa pred poľadovicou, ktorá platí v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Prešovskom a Žilinskom kraji. 

„V uvedených okresoch sa OJEDINELE očakáva tvorba poľadovice,“ informuje SHMÚ.echo adrotate_group(2);

zdroj: shmu.sk

Počas nedele 30. decembra je už vydaných viacero výstrah. SHMÚ upozorňuje na poľadovicu, sneženie, vietor na horách i snehové jazyky a záveje. 

„V uvedených okresoch sa očakáva výskyt sneženia, pri ktorom spadne OJEDINELE V POLOHÁCH OD CCA 500 m 20 – 35 cm nového snehu,“ uvádza SHMÚ.

„V uvedených okresoch sa NA HORÁCH V POLOHÁCH NAD CCA 1500 M očakáva MIESTAMI výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 – 37 m/s (110 – 135 km/h), informuje SHMÚ.

„V uvedených okresoch sa OJEDINELE očakáva tvorba snehových jazykov, výnimočne aj závejov. Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ dopĺňa SHMÚ.

Výstraha 1. stupňa pred poľadovicou platí v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Prešovskom a Žilinskom kraji.

Výstraha 1. stupňa pred silným vetrom na horách platí v Banskobystrickom, Prešovskom a Žilinskom kraji.

Výstraha 1. stupňa pred snežením platí v Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji.

Výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi platí v Prešovskom a Žilinskom kraji. 

zdroj: shmu.sk

Aj počas pondelka 31. decembra platí viacero výstrah. SHMÚ upozorňuje opäť na sneženie, vietor na horách i snehové jazyky a záveje. 

Výstraha 1. stupňa pred silným vetrom na horách platí v Banskobystrickom, Prešovskom a Žilinskom kraji.

Výstraha 1. stupňa pred snežením platí v Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji.

Výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi platí v Banskobystrickom, Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji. 

zdroj: shmu.sk

Zdroj: shmu.sk | Foto: shmu.sk, depositphotos.com ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: