pracovný inzerát, pracovný inzerát výška platu, pracovný inzerát výška mzdy, inzerát mzda, inzerát výška platu, práca plat, aký plat dostanem, ako zistím výšku platu, koľko dostanem v práci, zákon o výške platu v práci, zákon o uvádzaní platu v inzerátoch, výška platu v inzerátoch 2018

Ak si plánujete budúci rok hľadať novú prácu, je pravdepodobné, že to bude omnoho jednoduchšie ako doteraz. Ak návrh prejde, zmena by mala platiť od mája 2018, čo by bolo skvelým načasovaním i pre absolventov stredných a vysokých škôl.

Do parlamentu putuje návrh, ktorý hovorí o tom, že zamestnávatelia by museli uvádzať výšku platu už v pracovných inzerátoch. Doteraz to podľa prieskumu profesia.sk robilo iba 31 percent zamestnávateľov. Uchádzači o zamestnanie k tomu vidia absenciu výšku platu ako najväčšiu slabinu, ktorá im v inzerátoch chýba.

Podľa nového návrhu zákona by musel zamestnávateľ uviesť v inzeráte výšku základnej zložky mzdy, informuje hnonline.sk. Čo je dôležité, v pracovnej zmluve by potom nemohla byť uvedená nižšia mzda ako zamestnávateľ prisľúbil v inzeráte. Zamestnávateľom sa návrh nepáči, tvrdia, že pri množstve ponúk nie je možné výšku platu zovšeobecniť na všetkých uchádzačov, nakoľko sa líši podľa praxe či vzdelania.echo adrotate_group(2);

Ak návrh prejde, zamestnancov určite poteší najmä to, že už nebudú musieť absolvovať zbytočne desiatky pracovných pohovorov bez toho, aby vedeli, akú mzdu pracovná pozícia obnáša. Ušetria tak kopec času a môžu sa viac pripraviť na miesto, ktoré im vyhovuje aj z hľadiska finančnej odmeny.

Ak návrh prejde, zmena by mala platiť od mája roku 2018. Toto načasovanie by vyvohovalo aj budúcim absolventom, nakoľko práve v tomto mesiaci mnoho z nich končí strednú či vysokú školu. Návrh predložili poslanci strany Smer-SD. V minulosti pritom už podobný návrh presadzoval poslanec Beblavý, ten však vtedy neprešiel.

Zdroj: hnonline.sk | Foto: flickr.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: