Ilustračná foto

Lyžiari môžu mať dôvod na radosť! Počas nasledujúcich dní dorazí na naše územie výrazné sneženie. To zasiahne predovšetkým horské oblasti. Podľa informácií meteorológov môže napadnúť až 40 cm snehu. 

Trvalé sneženie môžu očakávať nasledujúce dni severné regióny. Bude aj výdatné. Snežiť v tejto časti Slovenska už začalo počas dnešného dňa a podľa predpovedí by malo pokračovať až do stredajšieho večera.

PRÚDENIE MORSKÉHO VZDUCHU

Ako informuje portál imeteo.sk, synoptická situácia bude vyzerať tak, že nad Pobaltím sa usadí tlaková níž a my sa dostaneme do vlhkého a chladného severozápadného prúdenia. Nad naše územie tak bude prúdiť veľmi vlhký vzduch zo Severného mora, ktorý bude kondenzovať najmä na severe.echo adrotate_group(2);

„Novú nádielku snehu obdržia predovšetkým horské oblasti a najmä severné a severozápadné strany hôr. Bude sa tu totiž prejavovať náveterný efekt a snežiť tu teda bude trvalejšie a dovtedy, pokiaľ bude trvať vlhké a chladné prúdenie,“ uvádza imeteo.sk.

Kde očakávať niekoľko desiatok centimetrov?

Najviac snehu obdržia podľa meteorológov Kysuce, Orava a západné Tatry. Výška nového snehu sa tu môže pohybovať až od 30 do 40 cm. Zvyšné horské oblasti Žilinského kraja by mali obdržať 10 až 20 cm. 

Sneženie sa však očakáva aj v nižších polohách. Teploty budú klesať a aj denné by už v utorok 11. decembra nemali stúpať nad bod mrazu. V Žiline, v Čadci, v Ružomberku, či v Trstenej by mohlo napadnúť okolo 5 cm. 

zdroj: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, pixabay ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: