Slovensko zasiahla veľmi smutná správa! Na večný odpočinok odišiel v sobotu 10. novembra podvečer výborný slovenský herec Marián Geišberg (†64). Pre tvnoviny.sk to potvrdila tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková.

Marián Geišberg (†64) bol nielen výborným hercom, ale i hudobníkom. Od začiatku svojej divadelnej a filmovej kariéry stvárňoval charakterové úlohy v dramaticky vypätých situáciách. Účinkoval v desiatkach slovenských filmoch a seriálov. Pôsobil dokonca od roku 1992 v činohre Slovenského národného divadla (SND).

Marián Geišberg účinkoval vo filmoch, akými boli Pásla kone na betóne, Kára plná bolesti, Mesto Anatol, Chaos, Jak se krotí krokodíli, Jánošík – Pravdivá história, či v seriáloch Alžbetin dvor, Štúrovci, Kriminálka Staré mesto, či Gympel.echo adrotate_group(2);

Divadelné postavy stvárnil v tituloch Bratia Jurgovci, Je úžasná!, Kvarteto, Madame Bovary alebo v Štúdiu L+S v komédii Ani za milión! Diváci ho poznali aj ako glosátora v televíznej relácii Sedem s r. o. . Svoje fejtóny a postrehy uverejňoval taktiež v tlači.

Na divadelnom Festivale Ružinov v Bratislave v novembri 2013 vystúpil s kapelou UMK s hudobno-poetickým recitálom Piate ročné obdobie, ktoré malo v roku 2010 premiéru v SND. Recitál vyšiel aj knižne s CD nosičom.

Ako pesničkár vydal zvukové nosiče Nápoky, Neladí – Nevadí. Zo zbierok poviedok mu vyšli Ono ma to poje a Prejsť prahom a zavrieť dverepixa. V roku 2001 získal Cenu Jozefa Kronera za najpozoruhodnejší výkon v roku 2000 – za originálne stvárnenie postavy Benedicta v hre Simona Graya Na konci hry. 

Zdroj: tvnoviny.sk | Video: YouTube | Foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: