Hranica sneženia sa presunie už aj do nižšie položených oblastí. Snežiť na veľkom území Slovenska by malo najmä v utorok 21.novembra. Môže za to prílev studeného vzduchu, ktorý k nám začne prúdiť v pondelok.

Doteraz sneh videli najmä obyvatelia severného Slovenska a vyššie položených oblastí. Najbližšie dni by sa však hranica sneženia mala presunúť aj do nižšie položených oblastí. Na sneh alebo dážď so snehom by sa tak mala pripraviť veľká časť Slovenska. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), môže za to prílev chladného a vlhkého vzduchu do strednej Európy.

„Za takejto situácie bude väčšinou premenlivá, prechodne, a to najmä na severe, až veľká oblačnosť s početnými prehánkami, postupne aj v nižších polohách snehovými. Na severných návetriach pohorí, na severe územia, budú mať zrážky aj trvalejší charakter,“ informuje SHMÚ. Do stredy 22.novembra by v horských oblastiach mohlo pripadnúť okolo 15 centimetrov nového snehu.echo adrotate_group(2);

V pondelok by sa mali snehové zrážky vyskytnúť najmä na severnom Slovensku, v utorok by však mali zasiahnuť už väčšie územie Slovenska. Z grafickej predpovede SHMÚ vyplýva, že v utorok 21.novembra sa môže vyskytnúť sneženie alebo dážď so snehom v mestách ako Banská Bystrica, Bardejov, Brezno, Dolný Kubín, Košice, Kráľovský Chlmec, Levice, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Medzilaborce, Nitra, Piešťany, Poprad, Prievidza, Rožňava, Šahy, Trenčín, Veľký Krtíš, Žilina. V nižšie položených oblastiach pôjde pravdepodobne o dážď so snehom.

V utorok zasiahne viaceré oblasti sneh alebo dážď so snehom

Zdroj: SHMÚ | Foto: SHMÚ, pixabay.com ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: