Ilustračná foto

Podľa aktuálnych informácií meteorológov to vyzerá tak, že sa do našej oblasti od pondelka 24 júna vrátia horúčavy. Teploty postupne prekročia hranicu až +30 °C a budú mieriť výrazne vyššie.

Ako informuje portál imeteo.sk, Európu čaká vlna horúčav. Táto intenzívna vlna tepla zasiahne aj územie Slovenska. Teplý vzduch sa do našej oblasti bude dostávať po okraji tlakovej výše, ktorej stred by sa mal nachádzať niekde nad Pobaltím.

„To, kde sa bude nachádzať presný stred tejto tlakovej výše bude závisieť od toho ako teplo bude aj na našom území. Niektoré modely počítajú s tým, že v priebehu nasledujúceho týždňa teploty na našom území vystúpia nad +30 °C a dostávať sa môžu až k +35 °C, čo je dnes najpravdepodobnejšia možnosť. Niektoré výstupy však počítajú s tým, že v západnej časti strednej Európy pôjdu teploty nad +40 °C a na našom území k +40 °C,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Je už však celkom isté, že od pondelka 24. júna nás čakajú opäť tropické dni, s teplotou nad +30 °C. „V Nemecku budú teploty stúpať až k +40 °C, či sa aj my dočkáme takýchto horúčav bude závisieť od vývoja počas nasledujúceho týždňa,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustarčná foto: depositphotos

Lajknite si i24.sk na Facebooku: