Ilustračná foto

Ako sme vás informovali, meteorologické modely simulujú už dlhšie naozaj zaujímavú situáciu. Portál imeteo.sk informoval zmenu v počasí už začiatkom budúceho týždňa. Výdatnejšie sneženie malo podľa odborníkov zasiahnuť naše územie už v utorok 20. novembra a vyskytnúť by sa dokonca mohlo i v nížinách.

Suchý a studený vzduch tak vystrieda vlhkejšie prúdenie od juhu a sneženie sa podľa aktuálnych informácií meteorológov vyskytne aj v nížinách. „Už v nedeľu večer sa presunie severne od nášho územia z Ukrajiny ďalej nad východné Nemecko brázda nízkeho tlaku vzduchu vo vyšších vrstvách ovzdušia. Tá prinesie zmenu v počasí, oblačnosti pribudne a vyskytnú sa aj zrážky,“ uvádza imeteo.sk

Zrážky budú slabé, no výlučne vo forme snehu

Aktuálne vyhliadky meteorológov hovoria, že snehové vločky sa môžu objaviť už túto nedeľu 18. novembra popoludní a to i v nížinách. Ďalšie sneženie by malo doraziť na naše územie v pondelok 19. novembra. Zasiahnuť by malo predovšetkým stredné a východné Slovensko. V týchto častiach by malo snežiť na mnohých miestach. Zrážky na západnom Slovensku budú v pondelok rozložené nerovnomerne, no taktiež vo forme snehu.echo adrotate_group(2);

„Nemôžeme však hovoriť o žiadnych výdatných zrážkach. Sneženie nebude dostatočne silné ani na to, aby vytvorilo súvislú snehovú pokrývku. Akumulovaný úhrn bude do 5 cm snehu (na horách to neplatí),“ informuje imeteo.sk.

Viac zrážok dorazí v utorok

Utorok 20. november by mal priniesť zrážok viac, keď sa tlaková níž z oblasti Jadranu začne presúvať ďalej na severovýchod. „Tieto zrážky sú však otázne, keďže budú na rozhraní dažďa a snehu. Môžeme tak buď pozorovať výdatnejší dážď, no šanca je aj na hustejšie sneženie,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: