Ilustračná foto

Počas utorkového večera a noci na stredu 14. novembra prenikol na naše územie za studeným frontom chladný vzduch. Séria nadpriemerne teplých dní sa tak skončila a naše územie sa dostalo do dlhodobého priemeru. 

Znamená to, že z nadpriemeru prejdeme opäť do podmriemeru, pretože nás čaká nielen výraznejšie ochladenie, ale dokonca i sneženie. „Teploty sa počas dnešného dňa pohybujú už bližšie k hodnotám, ktoré patria do dlhodobého priemeru. Dôvodom je prechod studeného frontu, ktorý sa počas noci dostal cez naše územie ďalej na východ,“ informuje imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Teploty však budú naďalej ako počas dnešného dňa (stredy 14.11), mali by sa teda udržiavať na úrovni dlhodobého priemeru. Počas noci je už preto potrebné očakávať mrazy, ktoré budú bežné.echo adrotate_group(2);

SNEŽENIE

Podľa informácií meteorológov sa očakáva sneženie už tento týždeň a to v noci zo štvrtku na piatok 16. novembra. Prílev chladného vzduchu od severu až severovýchodu na naše územie zabezpečí tlaková výš, ktorej stred sa bude nachádzať nad strednou Európu.

Tento sa už vo štvrtok 15. novembra večer a v noci na piatok 16. novembra prejaví predovšetkým v severných okresoch snehovými prehánkami. V piatok ráno sa snehové prehánky očakávajú najmä na východnom Slovensku.

VZDUCH ZO SIBÍRI

K zmene počasia dôjde už túto nedeľu 18. novembra, kedy nad naše územie dorazí zo západného Ruska tlaková níž, ktorá prinesie postupne výraznejšie sneženie. Zasiahnuť by malo najmä severné a východné Slovensko, kde môže do utorku 20. novembra napadnúť pár centimetrov.

„Počas tohto obdobia výraznejšie klesnú aj teploty, ktoré budú podpriemerné. Počas noci by sme mali zažiť prvé desaťstupňové mrazy, no na severe sa môžu vyskytnúť mrazy aj celodenné,“ upozorňuje imeteo.sk.

Sneženie začiatkom budúceho týždňa zasiahne najmä východ, zdroj: WXcharts, imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, WXcharts

Lajknite si i24.sk na Facebooku: