Ilustračná foto

Ako sme vás informovali, nad naše územie mieri studený, pôvodom arktický vzduch. Ten prinesie podľa meteorológov veľmi nízke teploty i prvý sneh. Objaví sa predovšetkým v severných regiónoch i v najnižších polohách. 

Počasie na našom území už ovplyvňuje počas utorkového večera postupujúci studený front, ktorý k nám prináša dážď. Snežiť začalo i na hrebeňoch Tatier a v nastávajúcich hodinách sa sneženie objaví aj v ostatných oblastiach nášho územia.

„Na nový sneh sa môžu tešiť na severe Slovenska aj v tých najnižších polohách. Týkať sa to bude regiónov: Kysuce, Turiec, Orava, Liptov, Horehronie, či Spiš,“ informuje imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Jazyk studeného vzduchu sa prepadne

Za studeným frontom, ktorý postupuje cez naše územie sa v stredu 24. októbra ráno prepadne nad naše územie studený, arktický vzduch. Tento arktický vzduch by mal na našom území vydržať do štvrtka a potom by mal postupne z nášho územia odchádzať.

Snežiť bude aj v nižších polohách

So zrážkami treba na našom území rátať až do štvrtka 25. októbra ráno. Na horách pôjde o postupne snehové zrážky. Snehové vločky sa však objavia aj mimo hôr.

„Už v stredu ráno sa bude hranica sneženia na severe pohybovať na úrovni 1100 m n.m. a v priebehu dňa postupne poklesne na 600 m n.m. V prvej polovici noci na štvrtok bude hranica sneženia klesať na 400 m n.m., čo znamená, že v severných oblastiach Slovenska by malo snežiť aj v mestách a v obciach.V nižších polohách poprašok, v Tatrách do 50 cm
Na horách pripadne celkom slušná snehová pokrývka. Napadnúť by malo do 5 cm, ale v Nízkych Tatrách to môže byť až do 20 cm. V oblasti Vysokých Tatier by malo snežiť najvýraznejšie a vo vyšších polohách môže napadnúť až okolo 50 cm čerstvého snehu,“ informuje imeteo.sk.

I napriek tomu, že veľké množstvo snehu v obciach a mestách nenapadne, štvrtková ranná situácia môže byť predsa nebezpečná. Teploty budú klesať pod bod mrazu a na severe bude snežiť.

„Na cestách severného Slovenska sa tak môže tvoriť poľadovica a poprašok snehu. Ten by sa v priebehu dňa mal postupne rozpustiť, nakoľko počas štvrtka sa začne opäť otepľovať,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: