Ilustračná foto

Koniec pracovného týždňa prinesie na naše územie výraznejšie ochladenie a spolu s ním dorazia aj snehové zrážky. Zavítať by mali podľa informácií meteorológov i do nižších polôh. 

O zmenu v počasí sa postará prechod studeného frontu, ktorý postúpi našim územím počas piatka 29. novembra. Tento studený front prinesie zrážky a príde za ním už avizovaná zmena. Po jeho prechode sa do našej oblasti prepadne veľmi studený vzduch od severu a tak začne klesať aj hranica sneženia.

„Už v sobotu zažijeme na našom území pomerne studený deň. V severnom prúdení nás čaká prevažne oblačné až zamračené počasie s prehánkami, ktoré by aj v nižších polohách mali byť snehové,“ píše portál imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Denné teploty počas soboty 30. novembra sa prepadnú na 0 až +7 °C. V nedeľu 1. decembra bude ešte chladnejšie. Teploty sa dostanú maximálne na -1 až +5 °C. Zrážky sa počas tohto dňa neočakávajú, malo by sa vyčasiť.

„Ďalšia vlna zrážok nás čaká v priebehu pondelka 2. decembra. Cez naše územie postúpi oblasť nižšieho tlaku a čaká nás zamračené počasie s dažďom, pričom od výšky 300 m n.m. bude snežiť,“ dopĺňa imeteo.sk.

V utorok 3. decembra by sa malo opäť vyčasiť a teploty by sa mali ešte viac prepadnúť.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustarčná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: