V sobotu 12. októbra v popoludňajších hodinách boli horskí záchranári požiadaní o pomoc ženou, ktorá spadla približne 200 metrov z hrebeňa blízko Baníkovskej ihly. Žena po páde bola doudieraná, ale schopná privolať pomoc.

Ako informuje Horská záchranná služba, záchranárom oznámila aj pád jej muža, ktorý bol nižšie. Nemala s ním ani zvukový ani vizuálny kontakt. Horskí záchranári požiadali o súčinnosť posádku vrtuľníka, ktorá v ústí Žiarskej doliny zobrala záchranára HZS na palubu a zároveň odišla skupina záchranárov na pomoc po zemi.

echo adrotate_group(2);

„Po prílete na miesto bol záchranár vysadený pri mužovi, ktorému už pomôcť nemohol. Následne vyliezol k žene, ktorá bola spolu so záchranárom HZS evakuovaná z terénu a letecky prevezená do ústia Žiarskej doliny,“ uvádza hzs.sk.

Vrtuľník leteckých záchranárov odviezol zranenú Slovenku do popradskej nemocnice. Skupina horských záchranárov postupovala po zemi pripraviť na transport telesné pozostatky spadnutého muža. Telesné pozostatky muža boli evakuované Letkou MV SR.

„Záchrannej akcie sa zúčastnených 20 záchranárov HZS,“ dopĺňa hzs.sk.

Zdroj: hzs.sk, FB Horská záchranná služba | Foto: FB Horská záchranná služba

Lajknite si i24.sk na Facebooku: