Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) v spolupráci s posádkou Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) zasahovali v sobotu 17. novembra v žľabe spadajúcom zo Studeného sedla do Veľkej studenej doliny. 

Volanie o pomoc nahlásili turisti prostredníctvom tiesňovej linky „18300“. Podľa informácií Horskej záchrannej služby sa mala dvojica turistov nachádzať v žľabe spadajúcom zo Studeného sedla do Veľkej studenej doliny.

Záchranári HZS tak požiadali o súčinnosť posádku VZZS, ktorá zobrala na heliporte v Starom Smokovci jedného záchranára HZS na palubu a smerovali do Veľkej studenej doliny.echo adrotate_group(2);

„Turisti sa nachádzali v komplikovanom teréne, v ktorom nebolo možné vysadiť pomocou navijaka záchranára ani lekára priamo pri postihnutých, preto boli vysadení v doline. Následne sa pilot vrátil do Starého Smokovca, odkiaľ transportoval ďalších dvoch záchranárov HZS aj s lanovou technikou,“ informovala Horská záchranná služba.

Záchranári po dolezení dospeli k zisteniu, že išlo o 44-ročného turistu a 38-ročnú turistku z Českej republiky. „Boli bez zranení a mierne podchladení. Záchranári ich následne pomocou lanovej techniky spustili až pod žľab, odkiaľ boli letecky transportovaní na Zbojnícku chatu, kde boli ubytovaní. Záchranári HZS zostúpili následne pozemne na základňu v Starom Smokovci, kde bola záchranná akcia ukončená,“ doplnila Horská záchranná služba.

Zdroj|Foto: FB Horská záchranná služba, hzs.sk

Lajknite si i24.sk na Facebooku: