Ilustračná foto

Začiatok nového týždňa nám priniesol na príslušné ročné obdobie skutočne vysoké teploty, ktoré miestami prekročili hranicu +15 °C. Podľa aktuálnych informácií meteorológov bolo najteplejšie na južnom a západnom Slovensku. 

O takéto vysoké teploty sa postaral prílev teplého vzduchu, kedy teploty počas pondelka 18. februára boli na našom území oproti dlhodobému priemeru vyššie o 5 až 10 °C. V najteplejších oblastiach vystúpili aj cez +15 °C. 

„Počas pondelka bolo najteplejšie v Hurbanove, kde namerali až +15,5 °C. Nasledovala Prievidza, kde namerali +15,4 °C. Cez +15 °C namerali aj v Dudinciach (+15,2 °C) a v Žiari nad Hronom (+15,0 °C),“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Ako ďalej informuje portál imeteo.sk, vyššie teploty by sa mali dať na istý čas do úzadia. Okrajom od severovýchodu k nám prenikne chladnejší vzduch a ten prinesie so sebou aj mierne ochladenie.

Maximálne teploty v stredu 20. februára dosiahnu od +4 do +11 °C. Teplejšie bude len ojedinele a to najmä na juhozápade Slovenska. Na Orave a na Spiši budú teploty aj pod +4 °C, dodáva na záver imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, wcharts.com | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: