Ilustračná foto

V stredu 26. júna vyvrcholí pred postupujúcim studeným frontom do našej oblasti prílev veľmi teplého vzduchu. Teploty by podľa aktuálnych informácií meteorológov mali byť počas dnešného dňa najvyššie. 

Dôvodom je mimoriadne teplý vzduch, ktorý zateká do Európy zo Sahary. Prinesie preto aj pokorenie rekordov. Na našom území síce rekordy nehrozia, no i napriek tomu bude streda u nás mimoriadne teplá.

„Prílev teplého vzduchu bude do našej oblasti vrcholiť pred blížiacim sa studeným frontom, vďaka ktorému teploty nevystrelia na našom území vyššie ako na hodnoty okolo +35 °C i keď pôvodne niektoré behy numerických modelov simulovali až dramatické teploty okolo +39 °C až +40 °C. Vďaka zajtrajšiemu studenému frontu tak na takéto teploty nedosiahneme,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Teploty sa počas stredy 26. júna vyšplhajú na +30 až +35 °C. Ojedinele môžeme v najteplejších oblastiach Slovenska, pravdepodobne na juhovýchode hranicu +35  °C aj pokoriť.

Štvrtok už bude chladnejší a to predovšetkým na severe územia.

zdroj: imeteo.sk

V súvislosti s počasím vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahy 1. a 2. stupňa pred vysokými teplotami. 

Výstrahy 2. stupňa pred vysokými teplotami platia v Bratislavskom, Banskobystrickom, Košickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. V uvedených okresoch sa podľa SHMÚ očakáva OJEDINELE dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C. 

Výstrahy 1. stupňa pred vysokými teplotami platia v Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji. V uvedených okresoch sa podľa SHMÚ očakáva MIESTAMI dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 – 34 °C.

 

zdroj: shmu.sk

Zdroj: imeteo.sk, shmu.sk | Foto: imeteo.sk. shmu.sk | Ilustračná foto: weatheronline.co.uk

Lajknite si i24.sk na Facebooku: