Policajti štvrtého bratislavského okresu vyšetrujú okolnosti streľby, ku ktorej v stredu 27. marca v záhradkárskej oblasti v mestskej časti Bratislava – Dúbravka. O udalosti informovala i24.sk bratislavská krajská policajná hovorkyňa, Veronika Slamková. 

Podľa doterajších informácií mal muž na svojom pozemku v čase okolo 12:45 h spozorovať neznámeho muža, ako odnáša košík s kvetmi. Medzi mužmi malo prísť k slovnému konfliktu a po tom, ako chcel neznámy muž z miesta odísť mal druhý muž použiť varovný výstrel do vzduchu z legálne držanej zbrane.

Následne malo prísť medzi mužmi k fyzickému napadnutiu, pri ktorom vyšiel zo zbrane jeden výstrel a zasiahol neznámeho muža do nohy. Zranený z miesta odišiel na neznáme miesto.echo adrotate_group(2);

„Policajtom sa podarilo zraneného muža vypátrať v jednej zo záhradných chatiek. Muž bol odovzdaný do starostlivosti privolaným záchranárom a prevezený do jednej z bratislavských nemocníc,“ uviedla Slamková.

Lustráciou zraneného muža v policajných evidenciách bolo zistené, že sa nachádza
v pátraní a bol na neho vydaný príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody
pre trestný čin podvodu.

„V tejto súvislosti vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci zločinu ublíženia na zdraví. Podozrivý bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Ďalšie okolnosti tohto skutku sú v týchto chvíľach naďalej predmetom intenzívneho vyšetrovania. Vzhľadom na štádium trestného konania bližšie informácie k prípadu v súčasnosti nie je možné poskytnúť. Ako náhle to procesná situácia umožní, budeme verejnosť o prípade informovať,“ doplnila Veronika Slamková pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Bratislava. FB PZ SR | Foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: