Ilustračná foto

V priebehu soboty 25. mája sa na cestách v Trenčianskom kraji stali štyri dopravné nehody motocyklov. i24.sk o tom informoval Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne. 

Krátko pred 10.00 h boli hasiči z Prievidze vyslaní k dopravnej nehode osobného motorového vozidla a motocykla, ktorá sa stala na Bojnickej ceste v meste Prievidza. Pri udalosti sa zranila vodička motocykla, ktorej hasiči poskytli predlekársku prvú pomoc a po príchode posádky ZZS transportovali do sanitky. „Následne prostredníctvom absorpčnej látky zachytili uniknuté prevádzkové kvapaliny,“ uviedol Petrík.

Krátko po pol 12.00 h zasahovali trenčianski hasiči pri dopravnej nehode motocykla a osobného motorového vozidla s prívesným vozíkom. Udalosť sa stala v meste Trenčín. V čase príchodu hasičov sa zranený vodič so spolujazdcom nachádzali v opatere privolaných zdravotníkov ZZS. „Hasiči asistovali zdravotníkom pri ošetrovaní a naložení zranenej osoby do vozidla ZZS. Následne motocykel zabezpečili proti vzniku požiaru, vytečené prevádzkové kvapaliny neutralizovali a následne z vozovky odstránili,“ doplnil Petrík pre i24.sk.

Ďalšia udalosť sa stala krátko pred 16.00 h na ceste č. II/572, pri obci Nitrica (okres Prievidza). Postihnutý motocykel sa nachádzal mimo cesty, v priľahlom poli. Zranený vodič bol podľa Mariána Petríka z KR HaZZ v Trenčíne v starostlivosti zdravotných záchranárov. Príslušníci HaZZ pomohli pri transporte zraneného a na havarovanom motocykli vykonali požiarno-bezpečnostné opatrenia.

Štvrtá dopravná nehoda motocyklistu s osobným motorovým vozidlom sa stala v katastri
obce Krivosúd-Bodovka (okres Trenčín).  „Zasahujúci trenčianski hasiči stabilizovali zraneného vodiča motocykla a po príchode posádky ZZS naložili do sanitky. Na motocykli následne vykonali protipožiarne opatrenia a miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície,“ informoval hovorca.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Ilustračná foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: