Ilustračná foto

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informoval o stiahnutí lieku, ktorý sa používa na liečbu vysokého krvného tlaku u pacientov. Dôvodom stiahnutia predmetnej šarže lieku z trhu je nedostatok v kvalite zistený pri testoch stability.

Z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení sa sťahuje Lopridam 4 mg/1,25 mg/10 mg , tbl 30×4 mg/1,25 mg/10 mg(blis.OPA/Al/PVC/Al) s číslom šarže 2251018 a kódom ŠÚKL 7287C.

Lopridam je kombinácia troch liečiv a to perindoprilu, indapamidu a amlodipínu. Je to antihypertenzívum určené na liečbu vysokého krvného tlaku (hypertenzie). Lopridam sa používa na liečbu vysokého krvného tlaku u pacientov, ktorých krvný tlak je už kontrolovaný kombináciou perindoprilu/indapamidu a amlodipínu užívaných pri rovnakej úrovni dávkovania.echo adrotate_group(2);

„Návrh na stiahnutie šarže má preventívny charakter. Pacienti, ktorí liek užívajú, by nemali prerušovať liečbu bez konzultácie so svojím lekárom. Pacienti liek nemusia vrátiť do lekárne. Dostupnosť liečby týmto rozhodnutím ohrozená nie je,“ uviedol ŠÚKL.

Zdroj: sukl.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: