Policajti zaevidovali za posledný týždeň v Trnavskom kraji 15 vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu, z toho 8 vodičov si sadlo za volant s hodnotou vyššou ako jedno promile a dopustili sa prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. i24.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave, Mária Linkešová. 

Podľa jej slov v 9 prípadoch bola pozitívna dychová skúška u vodičov nemotorových vozidiel. Najviac alkoholu policajti zistili v závere týždňa, od piatku 11. januára do nedele 13. januára. V samotnom okrese Trnava pri bežných kontrolách a po dopravných nehodách namerali alkohol 5 vodičom.

V piatok 11. januára mala v nočných hodinách pozitívnu dychovú skúšku na alkohol 31-ročná žena z okresu Galanta, ktorá viedla auto Suzuki Ignis po obci Dobrá Voda. Policajti jej namerali v dychu 2,54 promile. Krátko pred 17.00 h spôsobil dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu 53-ročný muž z Bukovej. Na vozidle VW Golf jazdil po obci Buková a v dychu mal viac ako 2 promile alkoholu. Pri nehode sa nik nezranil.echo adrotate_group(2);

V sobotu 12. januára zadržali policajti PMJ Trnava dvoch vodičov, ktorí sa po  meste Trnava prevážali na autách v popoludňajších hodinách a pri bežnej kontrole im policajti namerali alkohol. V jednom prípade išlo o 68-ročného Trnavčana na aute Ford Fiesta a v druhom prípade 39-ročného muža z okresu Trnava, ktorému policajti namerali 1,22 mg/l. V okrese Piešťany boli taktiež policajti privolaní večer k dopravnej nehode. V obci Sokolovce narazil na aute Ford Galaxy do svahu a dopravnej značky 27-ročný Ružomberčan. Po udalosti ho policajti vyzvali, aby sa podrobil orientačnej dychovej skúške, pri ktorej mu namerali v dychu 2,25 promile.

Víkendovým „rekordérom“ sa stal v nedeľu 13. januára  51-ročný muž z Levoče. V podvečerných hodinách riadil vozidlo Škoda Octávia po ulici Zelenečskej v Trnave. S autom vyšiel na stredový ostrovček, narazil do dopravného značenia a v jazde pokračoval cez protismer do kruhového objazdu. V jazde ho zastavil až čelný náraz s autom VW Passat. Policajti mu v dychu namerali po nehode najskôr 2,64 mg/l a neskôr 2,21 mg/l. Svojou jazdou pod vplyvom alkoholu spôsobil škodu za viac ako 5100 eur.

„Všetkých vodičov, ktorý jazdili pod vplyvom alkoholu, polícia zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. V tzv. super rýchlom konaní ich poverený policajt obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V zmysle zákona hrozí za uvedený prečin trest odňatia slobody až na 1 rok, v prípade vodiča, ktorý mal viac ako 5 promile, zákon stanovuje vyššiu sadzu až na 2 roky. Polícia dôrazne apeluje na vodičov, aby v takýchto prípadoch nesadali za volant auta a využili iný spôsob prepravy. Alkohol za volantom neohrozuje na živote len samotného vodiča ale aj ostatných, ktorí sa snažia správať na cestách zodpovedne,“ uviedla Linkešová.

Zdroj: KR PZ Trnava | Foto: KR PZ Trnava

Lajknite si i24.sk na Facebooku: