Počet výjazdov hasičov počas noci z nedele na pondelok 11. marca vplyvom zhoršenia poveternostnej situácie výrazne stúpol. i24.sk o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. 

Za ostatných 12 hodín zasahovalo podľa jej slov v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou takmer 310 hasičov pri 136 udalostiach, ktoré vznikli vplyvom silného vetra.

echo adrotate_group(2);

„Situácia bola najvážnejšia v Žilinskom kraji, kde boli príslušníci vyslaní k 35 udalostiam. V Banskobystrickom kraji zasahovali hasiči spolu s členmi DHZO 33-krát. V Prešovskom kraji boli hasiči privolaní k 28 udalostiam. V Trenčianskom kraji zasahovali hasiči 14-krát a v Bratislavskom kraji bola ich pomoc potrebná 12-krát,“ uviedla Križanová.

Najčastejšie hasiči pomáhali pri odstraňovaní popadaných stromov zo striech, cestných komunikácii a zaparkovaných vozidiel, v niekoľkých prípadoch hasiči odstraňovali strhnuté strechy. Na odstraňovanie následkov silného vetra bolo nasadených 108 kusov hasičskej techniky.

Zdroj: PHaZZ | Foto: FB PHaZZ, FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: