Štvrtok 1. november bol pre dva manželské páry v obci Kotešová (okres Bytča) veľkou tragédiou. V dopoludňajších hodinách naň zaútočil sekerou 24-ročný mladík z okresu Topoľčany. Dve osoby skončili v nemocnici a podľa aktuálnych informácií jedna žena zraneniam podľahla.

Mladý muž (24) mal podľa informácií útočiť bezdôvodne. Vylúčená nie je ani skutočnosť, že bol pod vplyvom drog. Z chaty nad neďalekou obcou zišiel Samuel (24) vyzlečený do pol pása. Odviezť sa chcel údajne za svojou priateľkou, preto hľadal po obci akékoľvek otvorené auto.

Podľa informácií svedkov si aj jedno vytipoval a následne skúšal, či je otvorené. Keď sa mu ho nepodarilo otvoriť, začal doň kopať nohou. Jeho majiteľ automaticky vybehol von, no mladík sa rozbehol oproti nemu. Majiteľ domu i auta sa zľakol a skryl do domu. Agresívny mladík však vykopol dvere a udrel ho päsťou do hlavy.

echo adrotate_group(2);

Mladý Samuel (24) schádzal dole obcou, vošiel do domu, kde staršia pani upratovala dvor. Na zemi bola položená sekera. Podľa slov svedka mal mladík vziať sekeru, ktorou začal pani napádať a niekoľkokrát ju udrieť do hlavy. Svojim vyčíňaním jej spôsobil veľmi vážne zranenia.

Mohlo by vás tiež zaujímať | AKTUÁLNE! Mladík (24) z okresu Topoľčany zaútočil sekerou na dva manželské páry! (FOTO)

Na pomoc bežal dôchodkyni manžel, no ani on sa nedokázal brániť. Napadol aj jeho a taktiež niekoľkokrát udrel sekerou do hlavy. Na miesto už však smerovala policajná hliadka, ktorú privolala pani z prvého domu. Samuel (24) sa zaháňal dokonca i na mužov zákona, no tí ho spacifikovali.

Zranení boli záchrankou prevezení do nemocníc v Považskej Bystrici a v Žiline. 70-ročná dôchodkyňa ťažkým zraneniam podľahla.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: