Počasie, ktoré na našom území aktuálne panuje nám síce zimu nepripomína, no i napriek tomu máte možnosť si ju vychutnať a odniesť si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu, ktorý sa nachádza v našich slovenských veľhorách – Vysokých Tatrách.

Dominantu v téme Bazilika Sv. Petra v Ríme spolu s Berniniho kolonádou prenesenú do ľadového unikátu si budete môcť na Hrebienku pozrieť už od 23.novembra. O precízne detaily pri tvorbe ľadového chrámu sa postará Adam Bakoš s tímom slovenských, českých a španielskych sochárov. Na stavbu sa použije neuveriteľných 1800 ľadových blokov, ktoré dokopy tvoria viac ako 225 ton ľadu. Tohto roku bude chrám ľadovej baziliky, opäť väčší a umiestnený v klimatizovanej kupole o priemere 25 m.

TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM 2017/2018 – SAGRADA FAMILIA

Na Hrebienku sa vlani zrodila unikátna a nádherná ľadová bazilika zo 190-tich ton ľadu. Obdivovať ste mali možnosť nádheru, ktorá sa niesla v téme pocta rodine, inšpirovanou masívnou rímskokatolíckou bazilikou v Barcelone – Sagrada Familia. Samotná bazilika je budovaná v štýle stredovekých katedrál a je monumentálnym dielom renomovaného katalánskeho architekta Antonia Gaudího.echo adrotate_group(2);

TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM 2015/2016 – WROCLAV

V tomto roku sa pod kupolou na Hrebienku ukrývalo 70 ton ľadu z poľského mesta Wroclav, ktoré na chrám pretvorilo sedem sochárov za dva týždne.

Zdroj: Facebook | Video: YouTube

Lajknite si i24.sk na Facebooku: