O tom, že sú niektorí vodiči nepoučiteľní, nezodpovední, jazdia pod vplyvom alkoholu a ohrozujú tým nielen svoju bezpečnosť, ale najmä nás- ostatných účastníkov cestnej premávky sa policajti v Trenčianskom kraji presviedčajú denne.

Viac zarážajúca je však skutočnosť, keď si pod vplyvom alkoholu sadne za volant vodič profesionál – vodič autobusu. Podľa informácií Eleny Antalovej z KR PZ v Trenčíne jazdil 45- ročný Róbert z okresu Prievidza ako vodič prepravnej spoločnosti na diaľkovom autobuse III. triedy zn. Yutong po ceste I/9 v Bánovciach nad Bebravou smerom na Prievidzu.

„Policajti Obvodného oddelenia PZ z Bánoviec nad Bebravou vodiča predpísaným spôsobom zastavili a pri cestnej kontrole bol podrobený dychovej skúške na zistenie požitia alkoholu. Policajti nemohli veriť vlastným očiam, keď alkotest u vodiča- profesionála ukázal hodnotu 0,95 mg/l, čo predstavuje 1,98 promile alkoholu v dychu. Opakovaný dychová skúška po 20 minútach stále ukazovala niečo nižšiu hodnotu a to 1,94 promile alkoholu,“ uviedla Antalová pre i24.sk.echo adrotate_group(2);

V čase, keď policajti vodiča autobusu kontrolovali sa v autobuse nachádzalo 5 ľudí. Následne policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode. Po lekárskom vyšetrení ho umiestnili do policajnej cely. Róberta vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Bánoviec nad Bebravou obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

Za uvedený trestný čin v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov. O tom aký trest za jazdu pod vplyvom alkoholu rozhodoval sudca Okresného súdu v Bánovciach nad Bebravou.

„Nakoľko denne policajti v trenčianskom kraji zisťujú, že niektorí vodiči si sadnú za volant, v čase, keď sú pod vplyvom alkoholu budeme naďalej vykonávať kontroly zamerané na dodržiavanie zákazu požívať alkoholické nápoje vodičom,“ doplnila trenčianska krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: