Ilustračná foto

Podľa aktuálnych informácií meteorológov bude vysokotlakové počasie na našom území pokračovať ešte niekoľko dní. Počas týždňa dôjde k miernej zmene, avšak teplejšie počasie sa u nás udrží. 

Tlaková výš, ktorá má na svedomí teplé počasie aj na našom území sa bude v nastávajúcich dňoch odsúvať smerom k východu a postupne slabnúť. Do stredy 20. februára však bude mať táto tlaková výš dominantný vplyv na počasie u nás.

Do stredy bude slnečno

Do tohto dňa môžeme na našom území očakávať prevažne jasné až polojasné počasie. Ráno nás však potrápia hmly. Rozpúšťať sa budú v priebehu dopoludnia. „Na miestach, kde sa rozpustia skoro budú denné teploty stúpať až nad hranicu +10 °C. V oblastiach, kde sa však hmla alebo nízka oblačnosť udrží dlhšie však bude chladnejšie. Počas dňa budú teploty nad nulu stúpať aj na našich horách,“ informuje imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Mierna zmena dorazí v stredu

K miernej zmene v počasí by malo dôjsť v stredu 20. februára, kedy cez naše územie postúpi od severozápadu studený front. Na celé naše územie so sebou prinesie oblačné počasie. Zrážky sa môžu vyskytovať predovšetkým na severe a východe. „Väčšinou pôjde o zrážky kvapalné. Snehové budú len v najvyšších polohách, no postupne hranica sneženia do štvrtka poklesne na 1000 m n.m. Zrážky, ktoré prinesie tento studený front však nebudú príliš výrazné,“ dopĺňa imeteo.sk.

Pokračovanie teplého a stabilného počasia

Počasie na našom území začne od piatka 22. februára ovplyvňovať ďalšia, mohutná tlaková výš. Stabilné a slnečné počasie sa tak na naše územie vráti znova a spolu s ním aj vysoké teploty. Tie budú stúpať až nad hranicu +10 °C.

Výraznejšia zmena počasia by mala podľa meteorológov prísť až na začiatku marca.

zdroj: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: