Ilustračná foto

Vyzerá to tak, že postupné ochladzovanie, ktoré avizovali meteorológovia sa k nám už pomaly, ale iste približuje. Práve utorok 13. november by mal byť posledným, teplotne výrazne nadpriemerným dňom.  

Na našom území sa totižto začne postupne ochladzovať, čo pocítime už počas stredy 14. novembra. Najbližšie dni nám podľa portálu imeteo.sk prinesú dve výraznejšie vlny ochladenia.

PRVÁ VLNA OCHLADENIA

Už počas noci z utorka na stredu 14. novembra bude cez naše územie postupovať studený front. Za ním k nám po okraji tlakovej výše so stredom nad južným Nemeckom začne prúdiť o niečo chladnejší vzduch.echo adrotate_group(2);

„Zatiaľ čo dnešné maximálne teploty vystúpia na našom území ešte na +11 až +17 °C, tak zajtra sa budú denné teploty pohybovať len od +8 do +13 °C. Počas týždňa budú teploty ďalej pomaly klesať až na sobotňajšie maximá, ktoré sa vyšplhajú na +4 až +10 °C, no v noci bude už mrznúť. Teploty budú klesať na +2 až -4 °C,“ informuje imeteo.sk.

DRUHÁ VLNA OCHLADENIA

Druhá vlna ochladenia by mala doraziť začiatkom budúceho týždňa, kedy sa črtá presun ďalšieho studeného frontu. Vyhliadky poukazujú, že by k nám mal od severovýchodu preniknúť studený vzduch a nielen to. Podľa vyhliadok by sa už mohli teploty v stredu 21. novembra na severe územia pohybovať aj počas dňa pod bodom mrazu a maximá na našom území vystúpia len do +5 °C.

„V noci by malo prituhnúť a teploty môžu klesať až k -10 °C. Súčasne sa očakáva, že sa aj v nižších polohách môžu objaviť zrážky snehové,“ dodáva imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: